ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:RUPE (The Research Unit for Political Economy, Ekonomi Politik Araştırma Birimi)
RUPE, kamu yararına çalışan bir vakıf olan People's Research Trust bünyesinde oluşturulmuş Bombay merkezli bir araştırma kurumudur. Herhangi bir kuruluş ya da organa bağlı olmayan ve kişisel katkılardan ibaret sınırlı bir bütçe dışında para kaynağı bulunmayan vakfın çalışmaları, gönüllülük esasına göre yürütülmektedir.

RUPE, ağırlıklı olarak Hindistan'daki ekonomik hayatın ve kurumların kuramsal ve ampirik düzeyde analizini yapmakta, derlediği bilgi ve istasitikleri halka sunmaktadır. Amaçlanan, insanların, muhatap oldukları her günkü ekonomik uygulamaların gerçek içeriğini anlamalarını sağlamaktır. RUPE, bu amacı gerçekleştirirken toplumun her alanından insanlarla işbirliği yaparak onların katkısını ve öngörüsünü almayı hedeflemektedir.

RUPE, ayrıca, yaklaşık yılda üç sayı yayınlanan Aspects of India's Economy (Hindistan Ekonomisinin Durumu) adlı bir dergi de çıkarmaktadır. Bu dergi, bir yandan Hindistan ekonomisinin günlük sorunlarını kolayca anlaşılabilecek biçimde işlerken, bir yandan da bu konuları ülkenin ekonomi politiğiyle bağıntılandırma çabasındadır.
Yazarın yayınevimiz tarafından basılan kitapları için tıklayın...


Website Security Test