ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Fransisco Sanctis'in Uzun Gecesi
Humberto COSTANTINI (Çeviri: Alaz PESEN)
Fiyatı: 9.00 TL
Evli, üç çocuklu, klasik müzikten başka tutkusu olmayan, kendi halinde bir muhasebecinin hayatı, on yedi yıldır görmediği bir kız arkadaşından gelen telefonla nasıl değişir?

Cunta sonrasındaki yıllarını sürgünde geçiren Arjantinli yazar Humberto Costantini, oldukça kuşkulu ve asla beklenmedik bir görüşmeden yola çıkarak; okurlarını, Buenos Aires'in ışıklı caddelerine, uykusuz barlarına, korkunun kol gezdiği işçi mahallelerine sürüklüyor. Kahraman olmayı aklından bile geçirmeyen "kahramanımız"la, bu dev labirenti bir geceliğine arşınlarken, amansız bir ikileme, bir iç hesaplaşmaya da tanık olacaksınız.

"Francisco Sanctis'in Uzun Gecesi", soğukkanlı bir ustalıkla kaleme alınmış, müthiş bir politik gerilim romanı.

Orijinal Ad : The Long Day of Francisco Sanctis
Kitap No : 14
ISBN : ISBN 978-9944-122-06
Sayfa Sayısı : 160
Baskı : 1. Baskı, Şubat 2007, İstanbul
Editör : Yeşim DİNÇER
Düzeltme : Mehmet TAYAK
Yayın Yönetmeni : Hayri ERDOĞAN
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Bir okurun devrim muhasebesi
Arzu KAYHAN
Çünkü, sirenlerin söylediği bir şarkı için mücadeleyi bırakmak, korkaklık edip kaçmak (evet korkaklık dedim yanlış duymadınız) kendimi, ruhumu, hayallerimi her şeyi şeytana satmak olacaktır.

Okuduğum romanlara politik-eleştirel bir bakışla yaklaşmak benim işim değil ancak, okuduğunu anlamak kadar anlatabilmektir marifet. Paylaşmadıkça ne anlamı olacak? Paylaşırken eleştirme hakkını da kullanmalı. Ancak öyle sırça köşkünde oturup kule manzarası seyrederek ya da bir mahalleden...
devamı...
Latin Amerika'nın Ağır Gerçekliği
Fatih BALKIŞ
Constantini'nin 'Francisco Sanctis'in Uzun Gecesi' romanını başyapıt yapan, Arjantin'in karanlık dönemleriyle ilgili söz söyleme cesaretidir.

Latin Amerika edebiyatının politik kanadının önemli temsilcilerinden Humberto Costantini'nin Francisco Sanctis'in Uzun Gecesi adlı romanının dilimize çevrilmesi başlı başına bir edebiyat olayıdır. Arjantinli yazar Costantini'nin Peron döneminde sürgünde geçen yaşamı, çok yönlü yazarlığı ve etkin bir politik duruşa sahip oluşu, tüm dünyada...
devamı...

Website Security Test