ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Ekonomik Kriz ve Sol
Socialist Register 2012
Leo PANITCH, Greg ALBO, Vivek CHIBBER (Çeviri: Umut Haskan)
Fiyatı: 20.00 TL
Socialist Register 2012, Bu Defaki Kriz başlıklı Socialist Register 2011'in devamı niteliğinde. Bu Defaki Kriz'de, ekonomik krizlerin, siyasi fırsatları da beraberinde getiren dönüm noktaları haline gelebileceği, ancak açılan siyasi alandan o ana dek solun değil egemen sınıfların faydalandığı tespitine yer verilmişti. Ekonomik Kriz ve Sol başlıklı 2012 sayısında, bu çözümleme, bir yandan Latin Amerika'dan Ortadoğu'ya, Çin'den Avrupa'ya uzanan geniş bir coğrafya ele alınarak, bir yandan da gerek kamu sektöründeki krizden, gerekse iklim krizinden beslenen, aynı zamanda bir kemer sıkma çağına işaret eden yeni birikim stratejileri masaya yatırılarak derinleştiriliyor. Avro bölgesi krizine solun nasıl yanıt vermesi gerektiğine ilişkin üç makaleden oluşan bir sempozyum ise okurlara solun krizdeki konumunu daha ayrıntılı değerlendirme fırsatı sunuyor.

Solun önünde açılan stratejik olanaklar hakkında bu sayıda kapısı aralanan tartışmalar, Socialist Register 2013'te, 21. yüzyılda izlenecek sosyalist stratejilere yönelik sorularla devam edecek.

Makaleleriyle katkıda bulunanlar:

Elmar Altvater, Nicole M. Aschoff, Merlin Chowkwanyum, Adam Hanieh, David Harvey, Hofung Hung, Michel Husson, Ursula Huws, Claudio Katz, Peadar Kirby, Costas Lapavitsas, Larry Lohmann, David McNally, Frances Fox Piven, Adolph Reed, Jr., Jan Toporowski.
Orijinal Ad : The Crisis and the Left
Kitap No : 196
ISBN : 978-605-4836-47-5
Sayfa Sayısı : 336
Baskı : 1. Baskı, Ekim 2013, İstanbul
Yayın Yönetmeni : Hayri ERDOĞAN
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Bu Defaki Krize Soldan Bakış
Haluk YURTSEVER
2008’de ABD’de patlayıp dalga dalga tüm dünyaya yayılan büyük krizin neresindeyiz? Kapitalistler, krizle baş etmek, fırsata dönüştürmek için hangi yöntem ve araçlara başvuruyorlar? Krizin ekonomik, ekolojik, kültürel, siyasal boyutları nelerdir? Bu kriz farklı coğrafyalarda, farklı sektörlerde nasıl yaşanıyor? Kriz koşullarında sol/sosyalist bir stratejinin kalkış noktaları neler olabilir? Bu sorular üzerine düşünenler için “Ekonomik Kriz ve Sol” kitabı iyi bir başvuru...
devamı...

Website Security Test