ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Birey Nedir?
Öz Türkçe Bir Marksist Yaklaşım Denemesi
Cem EROĞUL
Fiyatı: 22.00 TL
Marksizm ya da özdekçi (maddeci) tarih görüşü, bir buçuk yüzyılı aşkın bir süre içinde, toplum bilimlerine çok önemli katkılarda bulunmuştur. Bu katkılar bugün de sürüyor. Buna karşılık, toplum bilimlerine katkılarıyla karşılaştırıldığında, Marksizmin birey bilimlerine katkısı son derece cılız kalmıştır. Bu kitap, işte görece boş olan bu alanda bir söz söyleme denemesidir.

Çalışılan alanda büyük boşluklar bulununca, her katkının özgün olması kaçınılmaz olur. Yoksa bu bir katkı olmaz. Başka bir deyişle, bu kitap, konusu gereği olarak, özgün bir Türkçe bilim kitabı olma savındadır. Bilim Türkçe yapılacaksa, kullanılan dilin de buna uygun olması gerekir. Özgün Türkçe bilim dili ancak öz Türkçe olabilir. İşte bu gerekçeyle bu kitap, elden geldiğince arı bir Türkçeyle yazılmaya çalışılmıştır.
Kitap No : 204
ISBN : 978-605-4836-52-9
Sayfa Sayısı : 400
Baskı : 1. Baskı, Ocak 2014, İstanbul
Yayın Yönetmeni :
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
MARKSİZM VE BİREY SORUNSALI
Cem EROĞUL
23-25 Kasım 2015 tarihinde Ankara-ODTÜ'de düzenlenen 14. Sosyal Bilimler Kongresi, Prof. Dr. Cem Eroğul'un açılış konuşması ile başladı. Kongre açılış metninde Prof. Dr. Cem Eroğul, yayınevimiz tarafından yayınlanan Birey Nedir? kitabında da işlediği Marksizm ve birey sorunsalı üzerinde durdu. Bu açılış bildirisinin tam metnini okurlarımızla paylaşıyoruz. Hoş geldiniz! Öncelikle, On Dördüncü Sosyal Bilimler Kongresi açılış bildirisini vermek üzere beni davet etmiş...
devamı...

Website Security Test