ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Mektuplaşmalar
Stefan ZWEIG (Çeviri: Ahmet ARPAD - Burhan ARPAD)
Fiyatı: 22.00 TL
Bu kitapta Stefan Zweig ile karısı Friderike arasındaki mektuplaşmalardan zengin bir seçki sunuluyor.

Stefan Zweigin 1912 yılında tanışıp 1920'de evlendiği Friderike'nin Stefan Zweig üzerinde etkisi büyüktü; dünyaca ünlü bir yazar olmasında, gerek yaşamı boyunca, gerekse ölümünden sonra büyük rol oynadı. Çiftin çeyrek yüzyıldan uzun süren beraberliğinde Stefan Zweig sık sık yolculuklara çıkıyor, gittiği her yerden Friderike'ye mektuplar yolluyordu. Eşi de ona uzun uzun yanıtlar veriyordu. Almanca orijinali 2006 yılında yayınlanan bu kitapta 30 yıllık inişli çıkışlı ilişki boyunca karşılıklı olarak yazılmış 1220 mektup arasından özenle seçilmiş 300'den fazla mektuba yer veriliyor.

Bu mektuplaşmalar, iki insan arasındaki yakın ilişkileri, aşkı, bunalımları ve parçalanmayı sergilemiyor yalnızca. Dünya tarihinin sarsıntılı ve kanlı bir döneminden kesitler sunuyor; 20. yüzyılın ilk yarısının kültür ve sanat ortamı hakkında bilgi veriyor. Ve bu büyük yazarın iç dünyasını, sevinç ve üzüntülerini, onu intihara sürükleyen derin insancıllığını da çarpıcılıkla okurun önüne getiriyor.
Orijinal Ad : Wenn einen Augenblick die Wolken weichen. Briefwechsel 1912-1942.
Kitap No : 28
ISBN : ISBN-978-9944-122-18
Sayfa Sayısı : 408
Baskı : 1. Baskı, Ağustos 2007, İstanbul
Düzeltme : Nurten TUNC
Yayın Yönetmeni : Hayri ERDOĞAN
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Şendoğan YAZICI

Yorumlar
Stefan Zweig ve Sevgili Dostları
Sibel ORAL
Dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Rainer Maria Rilke, Maksim Gorki, Hermann Hesse, Arthur Schnitzler, Hermann Bahr ve her ne kadar edebiyatçı olmasa da adı sık sık yazarlarla anılan Sigmund Freud, aynı kitapta ve çok özel bir dizi mektupla yeniden ama bu defa “Türkçe olarak” biraraya geldi. Bu bir bakıma eski dostların buluşmasıydı. Alanlarında önemli olan bu isimleri buluşturan kişi ise Dünün Dünyası’nın yaratıcısı ve elbette baş kahramanı olan Stefan Zweig’dan başkası değildi. Ahmet...
devamı...

Website Security Test