ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:B*ktan Kitap
Bulaşık Lağım ve Medya Hikâyeleri
Ali MERT
Fiyatı: 17.00 TL
Ali Mert, daha önce yine Yordam Kitap’tan yayınlanan Çöpten Kitap ve Kumdan Kitap adlı deneme-mizah yapıtlarının oyuncu çizgisinde, üçlemeyi B*ktan Kitap ile tamamlıyor.

Kitapta yer alan “bulaşık lağım ve medya hikâyeleri”nde, 12 Eylül’den bugüne medyanın halini; bir yanda Babıali’den medya plazalarına yaşanan değişimi, diğer yanda sürekli değişim diye tuttursa da, rüzgârın estiği yöne göre her devrin adamı olarak kalmayı başaran ve hiç değişmeyen yazarları görmek mümkün. B*ktan Kitap, arada dönemin başka köşe yazarlarına uzansa da ana hatlarıyla E. Özköşk’ü andıran bir yayın yönetmeninin, güne başlayışını, tuvalet ziyaretini, dostu lağım faresiyle atışmalarını ve günlük makalesini kaleme alışını içeren bölümlerle akıp gidiyor.

Evren’in mercimek kampanyasına katkısından Özal’ın otomobil sevdasını yüceltmesine, Pensilvanya merkezli “sivil toplum” atılımından umre ziyaretiyle dönemi kurtarma çabasına, çok şapkalı bir gazetecinin çırpınışları ya da medyadaki büyük çürüme… Hiciv yüklü denemelerle.
Kitap No : 262
ISBN : 978-605-172-109-5
Sayfa Sayısı : 256
Baskı : 1. Baskı, Ocak 2016, İstanbul
Yayın Yönetmeni :
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Ali Mert ile mekanı gizli bir söyleşi 0
Can AHISKRA
Boktan Kitap’ı yazacağını yıllar önce Yordam’ın kitap fuarındaki standında sohbet ettiğimiz Kemal Özer söylemişti, daha Çöpten Kitap (2006) yeni çıkmış, Kumdan Kitap (2008) ise o fuara yetişiyordu. Tabii “Boktan” kısmına ben inanmamıştım… Zaten senin ne zaman ciddi olup ne zaman dalga geçtiğini kestirmekte zorlanmışımdır, daha önce de yazdım bunu –itirafımdır: “B*oktan Kitap’a kadar Ali Mert’in ne zaman ciddi olduğunu ne zaman dalga geçtiğini asla kestiremezdim. Karşısında hep tereddütlü durur...
devamı...
Boktan kitabın güzel kokusu
Can AHISKRA
B*ktan Kitap’a kadar Ali Mert’in ne zaman ciddi olduğunu ne zaman dalga geçtiğini asla kestiremezdim. Karşısında hep tereddütlü durur kastını anlamaya çalışırdım… B*ktan Kitap ile aydınlandım, her dediği ciddiymiş meğer! Korktum, gülemedim. Kitabı elimden attım. Ben bu adamı ciddiyetin makûs talihini kırdığı için sevmiştim, gayriciddileştirdiği için… Usulca uzandım kanepenin üzerindeki öyle görünmese de Ciddi Kitap’a, yeniden elime aldım ve okumaya başladım. Güleriz ağlanacak...
devamı...

Website Security Test