ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Kapital'e Giriş
Michael HEINRICH (Çeviri: Koray R. YILMAZ)
Fiyatı: 18.00 TL

Sadece Karl Marx’ın ve Marksist düşüncenin başyapıtı değil; içinde yaşadığımız sistemin temel dinamiklerini kavramamızın, bugünkü ve geçmişteki krizleri anlamamızın, yarın neler olabileceğini zihnimizde canlandırmamızın da başlıca yapıtıdır Kapital.


Meta, para, emek, değer, artık değer, sömürü, sermaye, kâr, faiz, kredi… derken tüm bir düzen belirli bir dizgeyle ve onu bunalıma sürükleyen yasalarıyla gözlerimizin önüne seriliverir.


Bu uyaran, uyandıran, gerçeği sorgulatan, dolayısıyla devrimci bir öz barındıran “serimleme”nin içine girmek için kılavuz niteliği taşıyan bir giriş kitabı var şimdi elimizde.


Prestijli Marksist yayınlardan Prokla'nın baş editörlüğünü yapan, sadece Almanca değil İngilizce iktisat literatüründe de kaleme aldığı çalışmalarla öne çıkan Alman iktisatçı Heinrich'in Kapital’e Giriş'i, bu alandaki en yetkin çalışmalardan biri. Benzer giriş kitapları, çoğunlukla, Kapital'in sadece ilk cildiyle sınırlı kalırken, üç cilde birden odaklanmasıyla fark yaratan bu çalışma, hem Marksizmin başyapıtıyla ilk kez tanışanlara hem de Kapital'le ilgili daha kapsamlı okuma yapmak isteyenlere hitap ediyor.


“Bu çalışmada, herhangi bir basitleştirme yapmaksızın, anlaşılabilir bir Kapital okuması ileri sürüyorum.”: Michael Heinrich


“Okuduğum en iyi Kapital’e giriş kitabı.”: Michael Perelman, California State Üniversitesi


“Kriz zamanlarının zorunlu okuması.”: Paul LeBlanc, La Roche College


“Marx’ın teorisine yönelik esaslı bir yeni yorum ve kavrayış.”: John Milios, Atina Politeknik Üniversitesi


“Marx’ın Kapital’ine en iyi ve en kapsamlı giriş.”: Werner Bonefeld, York Üniversitesi


Orijinal Ad : An Introduction to Three Volumes of Karl Marx's Capital
Kitap No : 290
ISBN : 978-605-172-173-6
Sayfa Sayısı : 272
Baskı : 1. Baskı, Şubat 2017, İstanbul
Yayın Yönetmeni : Hayri ERDOĞAN
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Gönül GÖNER
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Kapital ve devlet
Kansu YILDIRIM
Kapital’e girizgah niteliğinde çok sayıda eser bulunmaktadır. Genellikle didaktik ve betimleyici nitelikte olanlardan farklı olarak Michael Heinrich’in “Kapital’e Giriş”i bu eserlerden farklı bir yerdedir. Söz konusu farkları iki temel noktada irdelemek mümkündür. İlki, Heinrich, Kapital’e ve Marksizmin yorumlarına belirli bir eleştirel mesafeyle yaklaşır. Geleneksel Marksist dünya görüşünün (Wertanchauungsmarxismus) “pek çok indirgemeciliği eleştiriye konu oldu” diyen Heinrich, Marx’ın...
devamı...

Website Security Test