ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Ortaçağ Tarihi
Ye. AGIBALOVA, G. DONSKOY (Çeviri: Çağdaş SÜMER)
Fiyatı: 20.00 TL
Ortaçağ tarihini, feodalizmin kuruluşu, gelişmesi ve sonra kapitalizmin serpilmesi ve ilk burjuva devrimleriyle birlikte çöküşü çerçevesinde ele alan Ortaçağ Tarihi, 5. yüzyıl ile 17. yüzyıl arasındaki sınıf mücadelelerinin kapsamlı bir panoramasını sunuyor.

Tarihsel materyalist yöntemi evrenselci bir bakış açısıyla birleştiren eser, Ortaçağ tarihini Batı Avrupa feodalizmiyle sınırlayan alışıldık bakış açısının ötesine geçerek, Avrupa, Ortadoğu, Hint ve Çin tarihlerinin birlikte düşünülebileceği bir çerçevve sunuyor.

Tarihin akışını imparatorlukların, krallıkların ve aristokratların hâkimiyet ve iktidar mücadelelerinden ibaret görmeyen yazarlar, köylülerin, zanaatkârların ve işçilerin mücadelelerine odaklanarak materyalist tarih-yazımının parlak ve incelikli bir örneğini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bu mücadelelerin
kültür ve düşünce yaşamındaki yansımalarını da gözler önüne seriyor. Kitap, resimlerden, haritalardan, tasvirlerden ve tablolardan oluşan zengin görsel içeriğiyle de, okurun Ortaçağ dünyasına daha kolay nüfuz etmesini sağlayacak bir kılavuz niteliğinde.
Orijinal Ad : History of Middle Ages
Kitap No : 296
ISBN : 978-605-172-210- 8
Sayfa Sayısı : 288
Baskı : 1. Baskı, Mayıs 2017, İstanbul
Düzeltme : Didem GERÇEK
Yayın Yönetmeni :
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Egemenlerin değil halkların Ortaçağ tarihi
Baransel AĞCA
Ortaçağ denince akıllara yalnızca Avrupa ve feodalizm gelir. İnsanlık tarihinde oynadığı rol açısından bunun kabul edilebilir bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Peki feodalizm Avrupa’da nasıl ortaya çıktı ya da yalnızca Avrupa’da mı etkili oldu? Avrupa’da feodalizm yerleşirken Hindistan, Çin ve Ortadoğu’da neler oluyordu? Yordam Kitap’tan basılan ve Çağdaş Sümer tarafından dilimize kazandırılan “Ortaçağ Tarihi” bu sorulara doyurucu ve yalın cevaplar veriyor. Bu kolektif eser, Ortaçağ’da...
devamı...

Website Security Test