ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Dostlarla Mektuplaşmalar
Rilke, Schnitzler, Bahr, Gorki, Freud, Hesse
Stefan ZWEIG (Çeviri: Ahmet ARPAD)
Fiyatı: 19.00 TL
İçindekiler | Önsöz / Giriş
Yordam Kitap, Mektuplaşmalar ve Buluşmalar’dan sonra Stefan Zweig’ın daha önce Türkçeye çevrilmemiş bir kitabını daha yayınlıyor: Dostlarla Mektuplaşmalar.
Mektuplar yazmak, ilişkiler kurmak, onlara uzun yıllar sadık kalmak, 20. yüzyılın en büyük edebiyatçıları arasında sayılan Zweig için yaşam boyu bir gereksim olmuştu. İlk eserleri ile üne kavuşmaya başladığında yirmi yaşlarında genç bir yazardı. O yıllarda tanıştığı, kendinden daha yaşlı ve ünlü yazarlarla yapmış olduğu mektuplaşmalar günümüze kalmış çok değerli belgelerdir. Rainer Maria Rilke, Arthur Schnitzler, Hermann Bahr, Maksim Gorki, Sigmund Freud ve Hermann Hesse ile 1904'de başlayan mektuplaşmaları 1942'de ölümüne dek sürmüştür. Hacimli bir kitapta biraraya getirilen bu karşılıklı mektuplaşmalarda, çalkantılı bir yüzyıla, büyük edebiyatçının sanat anlayışı ile sanatsal gelişimine, sevinç ve hüzünlerine, umut ve karamsarlıklarına tanık oluyoruz.

Orijinal Ad : Briefwechsel
Kitap No : 75
ISBN : ISBN-978-9944-122-76-4
Sayfa Sayısı : 368
Baskı : 1. Baskı, Haziran 2009, İstanbul
Editör : Kemal ÖZER
Düzeltme : Aslı SOLAKOĞLU
Yayın Yönetmeni : Hayri ERDOĞAN
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Stefan Zweig ve Sevgili Dostları
Sibel ORAL
Dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Rainer Maria Rilke, Maksim Gorki, Hermann Hesse, Arthur Schnitzler, Hermann Bahr ve her ne kadar edebiyatçı olmasa da adı sık sık yazarlarla anılan Sigmund Freud, aynı kitapta ve çok özel bir dizi mektupla yeniden ama bu defa “Türkçe olarak” biraraya geldi. Bu bir bakıma eski dostların buluşmasıydı. Alanlarında önemli olan bu isimleri buluşturan kişi ise Dünün Dünyası’nın yaratıcısı ve elbette baş kahramanı olan Stefan Zweig’dan başkası değildi. Ahmet...
devamı...

Website Security Test