30 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Genel İndirim Oranı: %30

Guatemala’da Hafta Tatili

Guatemala’da Hafta Tatili

Guatemala’da Hafta Tatili, dünyanın en büyük yazarlarından, Nobel ödüllü Miguel Angel Asturias’ın halkına adadığı bir kitap. Asturias bu eserinde, ABD marifetiyle başlatılan kanlı darbe sırasında, Guatemala halkının çektiği acıları ve barbarlığa karşı verdiği mücadeleyi çarpıcı kesitlerle hikâye ediyor. 

Komünizmle mücadele dernekleri, mezarları kendilerine kazdırılarak kurşuna dizilen sendikalı işçiler, halkı kırıp geçiren paramiliter güçler, silahsız insanların inatçı ve beklenmedik direnişleri, kitle hâlinde tutuklamalar, iftira ve gözden düşürme kampanyaları… Asturias’ın üstün sanat dili, en acı gerçekleri, en çıplak haliyle resmederken bile tavizsiz, benzersiz. 

“Bir haydut sürüsünün saldırısına uğrayan insanlar, kendilerinisavunacak silahları yoksa ne yapabilirler? Ölmekten başka...” 

“Neden savunacaklarmış? Ve kim savunacakmış? Nasıl olsa bu pis yerlileri temizlemek gerekecek er geç. Bombaladığımız bu kasabaların yok edilmesi daha iyi. Çünkü onları betonarme yapılarla yeniden kurmak için iyi bir bahane olacak bu...”

Kitap Özellikleri
Yazar : Miguel Angel ASTURIAS
Çeviri: Leylâ GÜRSEL
Orjinal Adı: -
ISBN: 978-605-172-155-2
Sayfa Sayısı: 288
Ebat: 13.5x19.5
Editör: -
Baskı Sayısı ve Tarihi: 1. Baskı, Ekim 2016, İstanbul
Kapak Tasarımı: Savaş Çekiç
Yayın Yönetmeni: -

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 16,67 TL
  • 11,67 TL

Etiketler: Guatemala’da Hafta Tatili