30 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Genel İndirim Oranı: %30

Sayın Başkan

Sayın Başkan

Sayın Başkan, zamanımızın en önemli devlet adamı, bilgelerin bilgesi, büyüklerin en büyüğüdür. Halk onu hiç görmese bile, aynı doğa güçleri gibi acımasız varlığını her zaman üzerinde hisseder. 

Sayın Başkan’ın yüksek yerinde bir başkasının bulunacağını düşünmek bile ulusun iyiliğine karşı bir suikasttir; bunu aklından geçirmeye cüret eden kimse buna cüret etmemeli, toplum için tehlikeli bir akıl hastası olarak hapsedilmeli, aklı yerindeyse yasalara göre vatan haini olarak damgalanmalıdır.

Sayın Başkan’ın ülkesinde “üstün demokrasi” hüküm sürer –ki bu aslında, hiç kimsenin yarın sarayda mı ağırlanacağını yoksa hapislerde mi sürüneceğini bilememesi demektir. İhanet, espiyonaj ve siyasi kumpaslarla beslenen korku, bir yılan gibi kendi kuyruğunu yutar. 

Sayın Başkan, Guatemala sürgünü , “büyülü gerçekçilik” akımının kurucusu, Nobel ödüllü Asturias’ın kaleminden çıkan en tehlikeli roman. Güney Amerika ülkelerinde ne zaman bir devrim ya da darbe havası esse kitapçı vitrinlerinden ilk kaldırılan kitap.

Kitap Özellikleri
Yazar : Miguel Angel ASTURIAS
Çeviri: Zeyyat SELİMOĞLU
Orjinal Adı: El Senore Presidente
ISBN: 978-605-172-147-7
Sayfa Sayısı: 320
Ebat: 13.5x19.5
Editör: -
Baskı Sayısı ve Tarihi: 1. Baskı, Haziran 2016, İstanbul
Kapak Tasarımı: Savaş Çekiç
Yayın Yönetmeni: -

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 18,52 TL
  • 12,96 TL

Etiketler: Sayın Başkan