Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%30
FATİH YAŞLI KİTAPLARI (4 Kitap) Fatih YAŞLI

FATİH YAŞLI KİTAPLARI (4 Kitap)

Liste Fiyatı : 100,00 TL
İndirimli Fiyat : 70,00 TL
Kazancınız : 30,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 8,56 TL
000023
365702
FATİH YAŞLI KİTAPLARI (4 Kitap)
FATİH YAŞLI KİTAPLARI (4 Kitap)
YORDAM KİTAP
70.00

Fatih Yaşlı’nın dörtlü kitap setindeki kitapların her biri, Türk sağının farklı dönemlerine, farklı akımlarına ve farklı isimlerine odaklanıyor.

Aynı zamanda Yaşlı’nın doktora tezi olan Kinimiz Dinimizdir: Türkçü Faşizm Üzerine Bir İnceleme'de, Türkiye’de 1930’ların ortalarından 2. Dünya Savaşı’nın sonlarına kadar etkili olan ve Yaşlı tarafından “Türkçü faşizm” olarak adlandırılan politik akımın Türkiye siyasal tarihi içerisindeki yeri, akımın kurucu isimleri ve temel metinleri üzerinden ayrıntılı bir şekilde inceleniyor.

Türkçü Faşizmden "Türk-İslam Ülküsü"ne, Türk sağının Soğuk Savaş'la birlikte yaşadığı dönüşümü ve giderek daha dinsel bir veçheye bürünme sürecini Türk sağının önemli ideologları olan Nihal Atsız, Necip Fazıl Kısakürek, Nurettin Topçu ve Seyyid Ahmet Arvasi üzerinden anlatıyor.

Yaşlı, Antikomünizm, Ülkücü Hareket, Türkeş: Türkiye ve Soğuk Savaş adlı kitabında ise merkeze Alparslan Türkeş’i ve ülkücü hareketi koyarak Soğuk Savaş'ın Türkiye siyaseti üzerindeki etkisine ve antikomünizmin siyasetin merkezine yerleşmesine odaklanıyor, 2. Dünya Savaşı sonrası Türkiye tarihinin tarihsel materyalist bir okumasını yapıyor.

AKP, Cemaat, Sünni-Ulus: Yeni Türkiye Üzerine Tezler, Türkiye’nin AKP döneminde yaşadığı dönüşümü “rejim değişikliği” kavramı üzerinden ve AKP’yi de “rejim inşa eden bir parti” olarak analiz ediyor. Kitapta AKP ile Gülen Cemaati arasındaki gayriresmi koalisyon ortaklığının tarihçesi ve bu ortaklığın nasıl bozulduğu da çarpıcı bir şekilde ortaya konuluyor.

Kapat