ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Devlet Nedir?
Cem EROĞUL
Fiyatı: 15.00 TL
Toplumsal yaşamın her alanında, sürekli olarak karşımıza çıkan bir olgudur devlet. Ama, gerçekte devlet nedir? Toplumun tümüne hizmet eden bir aygıt mı? Yoksa egemen sınıfların baskı aracı mı? Ya da toplumu haraca kesen asalak bir örgüt mü?

Cem Eroğul, bu kitapta, işte bu temel sorulara yanıt bulmaya çalışıyor. Bunun için, Marksist kuramın araçlarını, kendine göre yorumlayarak kullanıyor. Çözümlemeleri ister soyut ister somut düzeyde olsun, devleti hep içinde yer aldığı toplumsal gerçeklikle birlikte incelemeye özen gösteriyor. Böylece de, Marksist kuramın, toplumsal gerçekleri kavramak için, dün olduğu kadar günümüzde de, nasıl vazgeçilmez bir düşünme aracı olduğunu gözler önüne seriyor.
Kitap No : 203
ISBN : 978-605-4836-54-3
Sayfa Sayısı : 224
Baskı : 1. Baskı, Ocak 2014, İstanbul
Yayın Yönetmeni :
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
MARKSİZM VE BİREY SORUNSALI
Cem EROĞUL
23-25 Kasım 2015 tarihinde Ankara-ODTÜ'de düzenlenen 14. Sosyal Bilimler Kongresi, Prof. Dr. Cem Eroğul'un açılış konuşması ile başladı. Kongre açılış metninde Prof. Dr. Cem Eroğul, yayınevimiz tarafından yayınlanan Birey Nedir? kitabında da işlediği Marksizm ve birey sorunsalı üzerinde durdu. Bu açılış bildirisinin tam metnini okurlarımızla paylaşıyoruz. Hoş geldiniz! Öncelikle, On Dördüncü Sosyal Bilimler Kongresi açılış bildirisini vermek üzere beni davet etmiş...
devamı...

Website Security Test