Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

SİYASAL DÜŞÜNCELERİN TOPLUMSAL TARİHİ (Takım)

Liste Fiyatı : 1.180,00 TL
İndirimli Fiyat : 826,00 TL
Kazancınız : 354,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 101,87 TL
9786051725048
366539
SİYASAL DÜŞÜNCELERİN TOPLUMSAL TARİHİ (Takım)
SİYASAL DÜŞÜNCELERİN TOPLUMSAL TARİHİ (Takım)
826.00

Uzun yıllarını siyasal düşünce tarihi üzerinde çalışarak ve ders vererek geçiren Doç. Dr. Ateş Uslu’nun on yıllık emeğinin ürünü olan Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi, okurları düşünce tarihinde beş bin yıllık heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. Uslu, kimisi çoğunlukla “büyük” olarak addedilen, kimisiyse adı pek az kimse tarafından hatırlanan sayısız düşünürü ele aldığı üç ciltlik kapsamlı yapıtta, M.Ö. 3000’den başlıyor ve M.S. 20. yüzyıla kadar siyasal düşüncelerin izini sürüyor. Bunu yaparken yalnızca siyaset felsefesi metinlerini değil, şiir, destan, tiyatro oyunu ve söylev gibi başka pek çok türden metni de irdeliyor.

Siyasal Düşüncelerin Toplumsal Tarihi, her dönemin kendi içinde birtakım değişkenleri olmasıyla birlikte siyasal düşünceler tarihinin büyük bir etkileşimler dizgesi niteliği taşıdığını gösteriyor. Hem siyasal düşünce tarihi ve siyaset felsefesi gibi alanlarda ders alan öğrenciler hem de insanlığın uzun düşünce yolculuğu hakkında derli toplu bilgi edinmek isteyen okurlar için temel bir başvuru kaynağı.

I. Cilt:

“İktidarı Tanrılaştırmak” alt başlığını taşıyan ve Tunç Çağı’nın kutsal tanrı-krallarıyla anlatısına başlayan bu birinci cilt, Yunan polis’lerinden Roma res publica’sına, Asya imparatorluklarından Türk kağanlıklarına, İslam dünyasından Batı Avrupa’ya pek çok uğrağa ve tüm bu uğraklardaki sınıf savaşımlarına, halk isyanlarına ve devrimlere uzanan yolculuğunu M.S. 13. yüzyılda sonlandırıyor.

II. Cilt:

“Özgürlük, Güvenlik ve Birey” alt başlığını taşıyan ve 1300 yılından anlatısına başlayan bu ikinci cilt, Avrupa’dan İslam dünyasına, Birleşik Krallık’tan Doğu ve Güneydoğu Asya topraklarına pek çok uğrağa ve tüm bu uğraklarda gelişen düşüncelere, üretim ve yönetim biçimlerine uzanan yolculuğunu 1789’da sonlandırıyor.

III. Cilt:

“Soyut Evrenselciliğe Karşı Eşitlik Talepleri” alt başlığını taşıyan bu üçüncü cilt, anlatısına Fransız Devrimi’yle başlıyor. Avrupa’dan Asya ve Afrika’ya, Latin Amerika’dan Britanya ve ABD’ye pek çok uğrağa ve tüm bu uğraklardaki siyasal ideolojilere, devrimlere ve siyasal-toplumsal dönüşümlere uzanan yolculuğunu 20. yüzyılda sonlandırıyor.

Sette Yer Alan Kitaplar:

SİYASAL DÜŞÜNCELERİN TOPLUMSAL TARİHİ-1
SİYASAL DÜŞÜNCELERİN TOPLUMSAL TARİHİ-2
SİYASAL DÜŞÜNCELERİN TOPLUMSAL TARİHİ-3

 

5 Bu alanda yazılmış ve birbirini tekrar eden onlarca kaynağa yeni bir alternatif olmasının yanı sıra, tamamen farklı bir kulvarda da değerlendirilebilecek harika bir eser. Böyle bir dönemde yayıncı olarak uyguladığınız fiyat politikası da ayrıca takdiri hak ediyor.Emeği geçen herkese teşekkürler.
Kapat