Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

UYGARLIK PARADİGMASINI DEĞİŞTİRMEK

Liste Fiyatı : 160,00 TL
İndirimli Fiyat : 112,00 TL
Kazancınız : 48,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 13,81 TL
9786051726618
366809
UYGARLIK PARADİGMASINI DEĞİŞTİRMEK
UYGARLIK PARADİGMASINI DEĞİŞTİRMEK
112.00

Fikret Başkaya’nın ele aldığı pek çok olgu, küresel kapitalizmin artık sadece insani yabancılaşmalar, toplumsal kötülükler, doğa tahribatı yaratmakla kalmadığını, tüm canlıların varlığını doğrudan tehdit ettiğini gösteriyor. Uygarlık Paradigmasını Değiştirmek çöküş durumundan çıkmak için, insanlığın ve uygarlığın geleceğini kurtarmak için zihinsel yenilenmenin perspektiflerini tartışıyor. Yeni bir uygarlığa giden yolun aralanması ancak yeni fikirlerle, radikal bir entelektüel kopuşla mümkün olacak. Aksi halde, belirli bir eşik aşıldığında geriye kurtarılacak bir şey kalmayabilir. 

Şeylerin seyrini değiştirmek için yönetenleri değil, sistemi değiştirmek gerektiğini hatırlatıyor Fikret Başkaya… Kapitalizme ekonomik, sosyal, ekolojik, etik bir alternatif olarak gördüğü eko-sosyalizm üzerinde düşünmeye çağırıyor. İnsanın insanla, toplumun doğayla, kadının erkekle uyumlu olduğu bir dünya mümkün. Yeter ki “bunak kapitalizm”in çözdüğünden daha çok sorun yarattığı bilince çıkarılsın. Radikal dönüşümlere acilen ihtiyaç duyulurken Uygarlık Paradigmasını Değiştirmek de sonuçta “yeryüzünün lanetlileri”ne düşüyor.  

İnsanlığın ve uygarlığın geleceğini
kurtarmak
İnsanlığın ve uygarlığın geleceğini kurtarmak

Fikret Başkaya'nın 'Uygarlık Paradigmasını Değiştirmek' kitabı, Yordam Kitap tarafından yayımlandı. Başkaya, kapitalizmin içinde bulunduğu krizi, normale dönüşü olmayan çöküş olarak nitelendiriyor.

Kapat