Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%30
DURGUN DON TAKIM (4 Kitap) Mihail ŞOLOHOV

DURGUN DON TAKIM (4 Kitap)

Liste Fiyatı : 740,00 TL
İndirimli Fiyat : 518,00 TL
Kazancınız : 222,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 63,89 TL
9786051722450
365577
DURGUN DON TAKIM (4 Kitap)
DURGUN DON TAKIM (4 Kitap)
518.00

Durgun Don, edebî dehası Tolstoy ile kıyaslanan Nobel Ödüllü yazar Mihail Şolohov’un başyapıtı; Ekim Devrimi ve Sovyetler’de İç Savaş gibi önemli tarihsel olayları hikâye eden bir epik roman.

Şolohov, devrim öncesi ve sonrasındaki Rus yaşamını, özellikle de feodal değerlere ve Çar’a bağlılığını sürdüren Kazakları betimlerken anlatısını tarihsel belgeler üzerine kurmakla kalmayıp birey ve toplum ilişkilerini de yoğun bir dikkatle irdeliyor. Karşı safta olanlara yapay olarak yaratılmış bir düşmanlık besleyen Kazaklar, aslında değişen bir dünyanın içinde yaşadıklarının da ayrımındalar. 

Durgun Don’un ana kahramanı Gregor Melehov bilincinde iki temel eğilimi yan yana ve çatışma halinde barındırıyor. Bunlardan biri, köylü yaşamına, çalışmaya, doğaya, bilhassa durgun Don ırmağına duyduğu derin sevgi ile bağımsızlık tutkusu; diğeriyse, haklarını almak için başkaldıran milyonlarca köylüden biri olduğuna dair bilince çıkarmakta zorlandığı sınıfsal farkındalık.

Romanın önemli bir meselesi de Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşk. Durgun Don’un bu iki ilginç kahramanı geleneklerin baskısına boyun mu eğecek yoksa kendilerini dışlayan toplumsal çevrede kalıp savaşacaklar mı? Oysa Ekim Devrimi çemberin dışına çıkarak yepyeni bir yaşam biçimini seçmeleri için onlara bir fırsat sunuyor.

Yordam Edebiyat’ın okurlarına 4 cilt halinde sunduğu Durgun Don çevirisi üç değerli çevirmenin imzasını taşıyor. Mete Ergin ve Gani Yener’in dilimize kazandırdığı metin Hasan Âli Ediz tarafından Rusça aslıyla karşılaştırıldı. Rus halk edebiyatı ile Rus klasik edebiyatını kaynaştıran Şolohov’un parlak edebî biçemini bu titiz çeviriden zevkle takip edeceksiniz.

0 Kitaplar bu şartlara göre çok hızlı geldi. Hasarsız ve gayet temiz bir şekilde. Teşekkürler yordam kitap :)
0 Kitap için diyecek söz zaten yok. Yordam Kitap için yorumda bulunacak olursam paketleme süper. Hediye olarak minik bir ajanda, ayraç ve kalem de koymuşlar bu beni mutlu etti. Hızlı ve en ufak bir hasar bile olmadan geldi. Ben çok beğendim, sevdim.
Kapat