Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

1944'te Bursa'da doğdu. 1965'te İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni, 1966'da İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü'nü bitirdi. 1971'de London School of Economics'ten Muhasebe ve Finansman dalında yüksek lisans derecesini aldıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde asistan oldu. 2011'de yaş haddinden emekli edilene kadar orada çalıştı. 1974'te Londra Üniversitesi Queen Mary College'da İktisat yüksek lisansı yaptı. 1975'te İstanbul Üniversitesi'nden doktor unvanını aldı. 1981'de doçent, 1989'da profesör oldu. İTÜ dışında çeşitli yıllarda Mimar Sinan, Boğaziçi, Doğu Akdeniz, İstanbul Bilgi, Kadir Has, Işık Üniversitelerinde lisans, yüksek lisans, doktora dersleri verdi, tezler yönetti. British Council bursu ile 1986'da Warwick, 1995'te Nottingham Üniversitelerinde bulundu.

Çeşitli uluslararası ve ulusal dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı. Riskli Yatırım Önerilerinin Değerlendirilmesi; Betimleyici, Sorgulayıcı İstatistik; Türkiye Ekonomisi İçin Bir Ekonometrik Model Denemesi (ortak yazarlı); İstatistik: Sayıların Arkasını Anlamak kitaplarının yazarıdır.

Yordam Kitap'tan çıkan çevirileri: Malların Mallarla Üretimi (P. Sraffa); Yeni Başlayanlar İçin Kapital (M. Wayne); Çin'in Yirminci Yüzyılı (Wang Hui); Lenin (G. Zlobin – E. Vitkovski) (Cemre Şenesen ile); Küresel Kapitalizmin Oluşturulması (L. Panitch – S. Gindin); Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Temelleri (B. Hessen); Friedrich Engels (T. Carver).

SSCB Bilimler Akademisi Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Enstitüsü - Yazarın kitapları

Kapat