Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ-1Proletaryanın Doğuşu ve Devrimci Bir Sınıf Olarak Gelişimi

Liste Fiyatı : 480,00 TL
İndirimli Fiyat : 336,00 TL
Kazancınız : 144,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 41,44 TL
9786051725161
366553
ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ-1
ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ-1 Proletaryanın Doğuşu ve Devrimci Bir Sınıf Olarak Gelişimi
336.00

SSCB Bilimler Akademisi’ne bağlı Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Enstitüsü’nün bir araya getirdiği geniş bir akademisyen topluluğu tarafından hazırlanan Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, dünya tarihini sınıfsal bir bakış açısıyla yorumlamak isteyenlerin önüne yüzyılların mücadele birikimini seriyor.

Proletaryanın doğuşundan ve bir sınıf olarak gelişiminden 1917 Ekim Devrimi’ne uzanan süreci üç cilt boyunca işçi sınıfı hareketi izleğinde takip eden Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, geniş bir bakış açısıyla ele aldığı dönemlerin toplumsal hareketlerini, mücadele uğraklarını, önderlerini, ideolojik tartışmalarını, büyük grevlerini, devrimlerini ve toplumsal altüst oluşlarını tarihsel bağlamlarıyla inceliyor.   

“Proletaryanın Doğuşu ve Devrimci Bir Sınıf Olarak Gelişimi” alt başlığını taşıyan birinci cilt, proletaryanın bir sınıf olarak oluşumunun ilk aşamalarına odaklanıyor. Farklı sosyalizmlerle yapılan tartışmalara ve komünist harekete, işçi sınıfının devrimci partisinin ortaya çıkışına ve Manifesto’sunun dünya mücadele tarihindeki önemine değiniyor. İşçi sınıfının bağımsız bir sınıf olarak tarih sahnesine çıkışını, 1848-1849 Avrupa devrimlerini, Marksizmin ortaya çıkışını ve yayılmasını inceleyen birinci cilt, I. Enternasyonal’in kuruluşuyla yolculuğunu noktalıyor.

Çok sayıda ülkeden derlenen geniş bir belgeler, istatistikler, yazılar, kitaplar ve anlatılar bütününden yararlanılarak titizlikle oluşturulan bu dizi, işçi sınıfının tarihine merak duyan herkes için hem bir giriş niteliği taşıyor hem de derinlemesine bir okuma için vazgeçilmez bir kaynak sunuyor.

Kapat