Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ -2Emperyalizme Geçiş Döneminde İşçi Sınıfı Hareketi (1871-1904)

Liste Fiyatı : 320,00 TL
İndirimli Fiyat : 224,00 TL
Kazancınız : 96,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 27,63 TL
9786051725178
366554
ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ -2
ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ -2 Emperyalizme Geçiş Döneminde İşçi Sınıfı Hareketi (1871-1904)
224.00

SSCB Bilimler Akademisi’ne bağlı Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Enstitüsü’nün bir araya getirdiği geniş bir akademisyen topluluğu tarafından hazırlanan Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, dünya tarihini sınıfsal bir bakış açısıyla yorumlamak isteyenlerin önüne yüzyılların mücadele birikimini seriyor.

Proletaryanın doğuşundan ve bir sınıf olarak gelişiminden 1917 Ekim Devrimi’ne uzanan süreci üç cilt boyunca işçi sınıfı hareketi izleğinde takip eden Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, geniş bir bakış açısıyla ele aldığı dönemlerin toplumsal hareketlerini, mücadele uğraklarını, önderlerini, ideolojik tartışmalarını, büyük grevlerini, devrimlerini ve toplumsal altüst oluşlarını tarihsel bağlamlarıyla inceliyor.   

“Emperyalizme Geçiş Döneminde İşçi Sınıfı Hareketi (1871-1904)” alt başlığını taşıyan ikinci cilt, Paris Komünü’nden ilk Rus devrimine kadarki dönemi kapsıyor. Proletaryanın toplumsal gelişimin öncüsü haline geldiği bu döneme damga vuran başlıca süreçlerin eksiksiz bir incelemesini sunarken çeşitli bölgelerdeki işçi sınıfı hareketlerinin de ayrıntılı ve karşılaştırmalı tahlilini yapıyor. Marksizmin güçlenen etkisini, sosyalist partilerin, sendikaların ve başka işçi örgütlerinin kuruluşunu ve gelişimini takip ediyor. Rus proletaryasının mücadelesine, Lenin’in Marksizme katkılarına ve Bolşevik Parti’nin doğuşuna özel bir dikkatle eğiliyor.

Çok sayıda ülkeden derlenen geniş bir belgeler, istatistikler, yazılar, kitaplar ve anlatılar bütününden yararlanılarak titizlikle oluşturulan bu dizi, işçi sınıfının tarihine merak duyan herkes için hem bir giriş niteliği taşıyor hem de derinlemesine bir okuma için vazgeçilmez bir kaynak sunuyor.

Kapat