Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ (Takım-Kutulu)

Liste Fiyatı : 1.450,00 TL
İndirimli Fiyat : 1.015,00 TL
Kazancınız : 435,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 125,18 TL
9786051725154
366564
ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ (Takım-Kutulu)
ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ (Takım-Kutulu)
1015.00

Sovyetler Birliği Bilimler Akademisi’ne bağlı geniş bir uzman ekibi tarafından hazırlanan Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, proletaryanın doğuşunu ve bir sınıf olarak gelişimini inceliyor. Geniş bir bakış açısıyla 15. yüzyıl ile 1917 Ekim Devrimi arasındaki dönemi mercek altına alıyor.

Proletaryanın doğuşundan ve bir sınıf olarak gelişiminden 1917 Ekim Devrimi’ne uzanan süreci üç cilt boyunca işçi sınıfı hareketi izleğinde takip eden Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, geniş bir bakış açısıyla ele aldığı dönemlerin toplumsal hareketlerini, mücadele uğraklarını, önderlerini, ideolojik tartışmalarını, büyük grevlerini, devrimlerini ve toplumsal altüst oluşlarını tarihsel bağlamlarıyla inceliyor. 

“Proletaryanın Doğuşu ve Devrimci Bir Sınıf Olarak Gelişimi” alt başlığını taşıyan birinci cilt, proletaryanın bir sınıf olarak oluşumunun ilk aşamalarına odaklanıyor.

Emperyalizme Geçiş Döneminde İşçi Sınıfı Hareketi (1871-1904)” alt başlığını taşıyan ikinci cilt, Paris Komünü’nden ilk Rus devrimine kadarki dönemi kapsıyor.

“Yirminci Yüzyıl Başında Devrimci Savaşlar” alt başlığını taşıyan üçüncü cilt, 1917 Ekim Devrimi’nin hemen öncesindeki dönemi kapsıyor. İşçi sınıfı hareketinin tarihsel gelişimini ve önemli sorunlarını ele alan bu cilt, olumlu ve olumsuz deneyimleri, uluslararası ölçekte emek mücadelesinin ortak özelliklerini ve farklılıklarını inceliyor.

Çok sayıda ülkeden derlenen geniş bir belgeler, istatistikler, yazılar, kitaplar ve anlatılar bütününden yararlanılarak titizlikle oluşturulan 1840 sayfalık bu kapsamlı yapıt, işçi sınıfının tarihine merak duyan herkes için vazgeçilmez bir kaynak. Üç cildi bir arada özel kutusu içinde sunuyoruz.

(Eserin, Yordam Kitap tarafından basımı yapılan üç cildinin dışında 1918-1980 yıllarını kapsayan 4 cildi daha vardır.)

- ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ-1

- ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ-2

- ULUSLARARASI İŞÇİ SINIFI HAREKETİ TARİHİ-3

Kapat