Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%30
MARKSİST KLASİKLER SETİ (13 KİTAP) Kolektif

MARKSİST KLASİKLER SETİ (13 KİTAP)

Liste Fiyatı : 1.490,00 TL
İndirimli Fiyat : 1.043,00 TL
Kazancınız : 447,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 128,64 TL
2989775968764
365707
MARKSİST KLASİKLER SETİ (13 KİTAP)
MARKSİST KLASİKLER SETİ (13 KİTAP)
1043.00

Yordam Kitap Marksist Klasikler Dizisi, Karl Marx, Friedrich Engels ve Vladimir İlyiç Lenin’in eserlerini bir araya getiriyor. Bu dizideki 12 kitaptan oluşan Marksist Klasikler Seti ise Marksizmin temel tezleri hakkındaki bilgilerini derinleştirmek isteyenlere hitap ediyor.

Ütopyadan Bilime Sosyalizmin Gelişimi, genel bir “Marksizme giriş” çalışması olarak, Ücret, Fiyat ve Kâr ise bir “Kapital’e giriş” çalışması olarak okunabilir.

İşçi sınıfının tarih sahnesine çıktığı 1848 Devrimlerinin ve bunları izleyen dönemin ele alındığı Fransa’da Sınıf Mücadeleleri ile Louis Bonaparte’ın 18 Brumaire’i adlı eserler, tarihteki ilk proletarya diktatörlüğü olan 1871 Paris Komünü’nden derslerin çıkarıldığı Fransa’da İç Savaş’la tamamlanıyor.

Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni, insanlığın tarih öncesi döneminin, Alman Köylü Savaşı ise sınıf mücadelelerinin kapitalizm öncesi döneminin Marksist çözümlemelerini içeriyor.

Gotha ve Erfurt Programları Üzerine, devrimci bir partinin ne tür bir programa sahip olması gerektiğine ışık tutuyor.

Marksizmin kurucuları, ısrarla, işçi sınıfının kurtuluşunun işçi sınıfının kendi eseri olması gerektiğini savunmuştu. Lenin, hem Devlet ve Devrim adlı eserinde hem de Halkın Devlet Yönetimine Katılımı Üzerine başlıklı derlemede bir araya getirilen çalışmalarında, bunun somut olarak nasıl gerçekleşebileceğini tartışıyor.

Sette yer alan kitaplar:

-ÜCRET, FİYAT VE KÂR

-AİLENİN, ÖZEL MÜLKİYETİN VE DEVLETİN KÖKENİ

-ÜTOPYADAN BİLİME SOSYALİZMİN GELİŞİMİ

-ALMAN KÖYLÜ SAVAŞI

-GOTHA VE ERFURT PROGRAMLARI ÜZERİNE

-LOUIS BONAPARTE'IN 18 BRUMAIRE'İ

-FRANSA'DA SINIF MÜCADELELERİ 1848-1850

-FRANSA'DA İÇ SAVAŞ

-HALKIN DEVLET YÖNETİMİNE KATILIMI

-DEVLET VE DEVRİM

-KONUT SORUNU

-TARİHTE ZORUN ROLÜ

ALMANYA'DA DEVRİM VE KARŞIDEVRİM

0 Siparişimden sonraki iki iş günü içinde elime ulaştı. Kitapların baskısı, kalitesi vb. gayet iyi durumda, memnun kaldım. Teşekkürler Yordam :)
0 Kitapların baskıları,içerisindeki yazıların gözü yormaması ve iyi çeviri üstüne mükemmel.Kesinlikle tavsiye ederim.Yordam kitap çalışanları da çok saygılı ve anlayışlı insanlar,teşekkür ederim.
Kapat