Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

ANA

Liste Fiyatı : 200,00 TL
İndirimli Fiyat : 140,00 TL
Kazancınız : 60,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 17,27 TL
9786051721484
365221
ANA
ANA
140.00

Sosyalist gerçekçi edebiyatın öncü isimlerinden Maksim Gorki’nin başyapıtı Ana, yayımlandığı 1906 yılından başlayarak büyük bir üne ulaşmış ve hızla başka dillere çevrilmiş, bugün dünya edebiyatı klasikleri arasında sayılan seçkin bir yapıttır.

1902 1 Mayıs’ında tutuklanan gençlerin yargılanma sürecinden hareketle yazılan roman, 1905 Rus Devrimi’ne adanmış, 1917 Sovyet Devrimi’nin de habercisi olmuştur.

Romanda, Pavel adlı gencin devrimci işçilerle tanışmasından sonra yaşadıklarından çok, annesi Pelageya’nın geçirdiği değişim vurgulanmaktadır. Çarına ve dinine bağlı, geleneksel, korumacı bir anne tipinden, sosyalizme inanan ve oğluyla birlikte mücadele eden savaşçı bir ana yaratılır romanda. Toplumdaki değişimin bireylerden başladığının, devrimin bir gençlik düşü değil, yürek işi olduğunun ifadesidir bu ve Pelageya’yı ölümsüz bir kahraman yapacaktır.

Maksim Gorki’nin, çarlık Rusya’sındaki işçi ve köylüleri; tüm zorluk ve iradesiyle devrimci mücadeleyi; ispiyoncusu, namuslusu, öğrencisi, burjuvası, yoksulu, aydını, cahili ile Rus toplumunu; gerçekçi bir bakış ve üstün bir ruhla kaleme aldığı bu eser, her şeyden önce inancın ve umudun romanıdır. Dayatılan hayattan, feda edilen hayata geçişin anıtsal romanıdır.

İnsan, onurlu bir kelimedir,” diyen Maksim Gorki, Ana romanında işte bunun tasvirini yapmaktadır.

Yordam Edebiyat, bu büyük eseri, yazar Zaven Biberyan’ın duru Türkçesiyle sunmaktan gurur duyuyor.

Kapat