Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%55
DAVETSİZ MİSAFİR (HASARLI) Daniel BENSAÏD

DAVETSİZ MİSAFİR (HASARLI)Eleştirel Bir Serüvenin Güçlü ve Zayıf Yanları

Liste Fiyatı : 96,00 TL
İndirimli Fiyat : 43,20 TL
Kazancınız : 52,80 TL
2507524840313
366616
DAVETSİZ MİSAFİR (HASARLI)
DAVETSİZ MİSAFİR (HASARLI) Eleştirel Bir Serüvenin Güçlü ve Zayıf Yanları
43.20

Daniel Bensaïd, Davetsiz Misafir: Marx’ta, Marx’a ve ekonomi politik kuramının köklerine, bunlar etrafında yaşanan tartışmalara ve fikir ayrılıklarına odaklanıyor. Marx’ın üç eleştiri başlığını, tarihsel akıl, sosyolojik akıl ve bilimsel pozitivizm eleştirisini okurlara sunarken bu konularda gündeme getirilen temel görüşleri ele alıyor: Tarihin sonu felsefesi, proletaryanın kaçınılmaz zaferini ilan eden ekonomik ve toplumsal determinizm, halkların yönelimini tespit ettiğini savunan kesin bilimler. Bunlar Marx’ın yönelttiği eleştirilerin temelini oluştururken kitabın genel çerçevesini de belirliyor.

Bensaïd, Marx’ın temel eserlerini yeniden ve ısrarla okumanın çağdaş soruları yanıtlamada, günümüz dönüşümlerini ve krizlerini anlamlandırmada, cinsiyet, milliyet, din gibi çeşitli çatışma odaklarının Marksist kuramda nasıl ele alındığının ve güncel olarak hangi bağlamlarda ele alınabileceğinin düşünülmesinde işaret ettiği yolların izini sürüyor.

Davetsiz Misafir: Marx, Marx’ın eleştirel bakış açısının kendi dönemindeki etkilerini tartışırken bunların bugüne, güncelliğe yankılarına kulak vermeye davet ediyor. 

Kapat