Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%30
GENÇLERLE BAŞ BAŞA: YAPAY ZEKÂ Erkin ÖZALP

GENÇLERLE BAŞ BAŞA: YAPAY ZEKÂ

Liste Fiyatı : 70,00 TL
İndirimli Fiyat : 49,00 TL
Kazancınız : 21,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 6,04 TL
9786051723792
366019
GENÇLERLE BAŞ BAŞA: YAPAY ZEKÂ
GENÇLERLE BAŞ BAŞA: YAPAY ZEKÂ
49.00

Yapay zekâ son yıllarda (yeniden) popülerlik kazanmasını neye borçlu? Makine öğrenmesi nasıl gerçekleşiyor? İnsanların yaptığı her şeyi makinelere yaptırmak mümkün mü? Bunu istemeli miyiz? Google, Facebook, Amazon gibi şirketler yapay zekâyı hangi amaçlarla kullanıyor? Wikipedia’nın farkı ne? Yapay zekânın insanlığa daha fazla yarar sağlaması için neler yapılmalı? Kolektif zekâ neden önemli?

Erkin Özalp, bu kitabında, yapay zekâ alanındaki güncel gelişmeleri, yapay zekâ ile insan zekâsı arasındaki farkları, teknoloji şirketlerinin tercihlerini ve yapay zekânın geleceğini ele alıyor.

Makine çevirisi, sürücüsüz otomobil teknolojileri, robotlar, botlar, kişisel bilgilerimizin toplanma ve kullanılma yöntemleri, yeni çalışma biçimleri, teknolojik gelişmelerin işsizliğe yol açmasının nedenleri, evrensel temel gelir ve çalışmanın geleceği gibi konular üzerinde de duran Özalp’e göre, insanlarla makineler arasındaki ilişkileri bugünkünden farklı şekillerde kurmak mümkün ve gerekli.

Gençlerle baş başa vererek hazırlanmış olan bu çalışma, yapay zekâya ilgi duyan her yaştan okura hitap ediyor.

Yordam Kitap 'gençlerle' baş başa!
Yordam Kitap 'gençlerle' baş başa!

Yordam Kitap, 'Gençlerle Baş Başa' serisi ile okur karşısında... Dizinin editörleri Yeşim Dinçer ve Elif Aksu Kaya ile bir araya geldik ve çalışmaları biçimlerini, neyi hedeflediklerini ve yöntemlerini konuştuk.

Yapay Zekâ: Olanaklar ve Sınırlar
Yapay Zekâ: Olanaklar ve Sınırlar

     Yapay zekâ, tıpkı makine örneğinde olduğu gibi, insanın yaratıcı etkinliğinin müthiş olanaklarını vaat ederken, gerçekte bir grup asalak sermaye sahibinin elinde insanlığın gelişimini sınırlayıcı bir amaca hizmet ediyor.

Gençlerle ve ‘babaannelerle’(?) baş başa:
Yapay zeka
Gençlerle ve ‘babaannelerle’(?) baş başa: Yapay zeka

     Yine de Babaannelerle Baş Başa’nın ima ettiği şey Erkin Özalp’in Gençlerle Baş Başa: Yapay Zeka kitabı için de son derece geçerli; yani bu kitap sadece gençler için değil konuyu merak eden her yaş ve bilgi düzeyinden okuyucu için son derece anlaşılır bir biçimde yazılmış. Ancak benim gibi doktorasını on yıl önce müzik üzerine yapay zeka uygulamaları geliştirerek yaptıktan sonra konuyla neredeyse hiç ilgilenmemiş birisi için bile hem temel kavramları hem de güncelliği ile öğrenilecek yeni şeylerin bulunabileceği bir kitap

Kapat