Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

3+ KİTAP ÇEKİLİŞİ NEDİR?

3+ Kitap Çekilişi, özgün bir “Askıda Kitap” modelidir. 3+ Kitap Çekilişi ile, kitap bağışlamak isteyen okurlar ve kitap edinmekte zorlanan okurlar arasında bir dayanışma köprüsü kuruyoruz. Belirlediğimiz bir kitap veya kitap setinden 3 adedi Yordam Kitap olarak biz askıya çıkarıyoruz, dayanışmacı okurlarla bu sayıyı çoğaltıyoruz. (Şubat ayı için belirlenen set, "Sosyalist Cep Kitapları"dir.)

3+ Kitap Çekilişi’nin amacı nedir?

Genel olarak toplumda, özel olarak da okurlarımız arasında dayanışma duygularını geliştirmek, okurlar arası dayanışmayı teşvik etmek, kitap okumak isteyen ama kitap edinemeyen okurlara bir katkı sunmak.

“Ben de 3+ Çekilişi’ne destek olmak istiyorum, ne yapmalıyım?”

3+ Çekilişi kampanyasına destek vermek isteyen okurlarımız www.yordamkitap.com sitemizden çekilişteki kitabı/seti (Şubat ayı çekilişi için "Sosyalist Cep Kitapları Seti"ni) satın alıp not bölümüne “Çekiliş İçindir” yazabilirler. Olanağı olan okurlarımıza çağrımızdır: Çekilişe destek olun, daha fazla okurun kitaba erişmesini sağlayın!

“Çekiliş’ten kitap kazanmak için ne yapmalıyım?”

3+ Çekilişi’ne katılmak için, Çekiliş Tweet’ini alıntılayarak bir yorum cümlesi yazmalısınız. (Kitap talebi olmayan okurların da RT ve beğenilerle çekilişten daha fazla okurun haberdar olmasını sağlamalarını bekliyoruz.)

3+ Çekilişi’nin kazananları nasıl belirleniyor?

Kazananlar, kura ile değil, Yordam Kitap ve Yordam Edebiyat’ın düzenli Twitter takipçileri içinden belirlediğimiz 5 kişilik bir Seçici Kurul tarafından, ihtiyaç, ilgi vb. kriterler gözetilerek belirleniyor. Seçici Kurul üyeliği, gönüllü ve dönüşümlüdür. En uzun kurul üyeliği süresi 6 aydır.

3+ Çekilişi ne sıklıkla ve hangi tarihlerde yapılıyor?

Ayda en az bir çekiliş planlıyoruz ama kesin bir tarihi yoktur. 3+ Çekilişi’nden haberdar olmak için Twitter hesaplarımızı düzenli olarak takip etmenizi öneririz. Kitaba erişmekte zorlanan daha fazla okurun çekilişten haberdar olmasını istiyorsanız dostlarınızı, arkadaşlarınızı etiketleyerek Çekiliş Tweet’ini RT yapın.Kapat